کاربر مهمان، خوش آمديد!  ( ورود - عضويت )   امروز 7 شهريور ماه ، 1393
 
منوی اصلی
-
صفحه اول
-
-
دیگر بخشها
بخش خبری
امکانات سایت

وضعیت آنلاین
در حال حاضر 28 مهمان و 0 کاربر در سایت حضور دارند .

خوش امديد ، لطفا جهت عضویت در سایت فرم مخصوص عضویت را تکمیل نمائید .

جستجومطالب تصادفی

مطالب مربوط به هیئت
[ مطالب مربوط به هیئت ]

·رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی همدان:
·رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری همدان:
·رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری ملایر:
·رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی همدان
·رییس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری همدان
·رییس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری نهاوند
·رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری همدان:
·اصلاحیه مقامهای مسابقه رالی9خرداد93
·فارس گزارش میدهد

پیغام کوتاه
ارشيو پيغام کوتاه   

 

آخرین ارسالها
کل موضوعات 0
کل ارسال ها 0
کل بازديد ها 0
کل پاسخ ها 0
کل اعضا 178
آخرين 20 ارسال انجمن

تالار گفتمان جستجو

مشتري تبليغات
ورود:
رمز عبور:
 

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی
مطالب مربوط به هیئت

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی : ایران در زمینه ورزش های موتوری ظرفیت بسیار بالایی دارد
 
دکتر مهرعلی با اشاره به اینکه ایران در حوزه ورزش های موتوری از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است از تمرکز فدراسیون بر امور توسعه ای و زیر بنایی در سال جدید خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، دکترمهرعلی ریاست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی طی مصاحبه با برنامه هفت گام،که از شبکه خبر سیمـا پخش شد، تصریح کرد: کشور ما در حوزه ورزش های موتوری از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است از جمله آن در حال حاضر 36 میلیون نفر در کشور دارای گواهینامه رانندگی هستند اما به علت ضعف در حوزه حقوقی و تالیف قوانین موانع زیادی در مسیر اهداف توسعه ایی این ورزش قرار دارد.
وی افزود:در سال جدید تمرکز فدراسیون بر امور توسعه ای و زیربنایی این رشته ورزشی خواهد بود . بطور مثال ظرفیت این تعداد راننده پتانسیل بسیار خوبی در جهت توسعه کمی و کیفی ورزش های موتوری است. فدراسیون در حال حاضر در رشته موتور کراس از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار است و در نظر دارد مجوز میزبانی مسابقات آسیـا را در سال 2014 را کسب کند.


دکتر مهرعلی تصریح کرد:در رابطه با محدودیت ها در رشته موتورکراس می توان به این مورد اشاره نمود که در خارج از کشور نوجوانان با گذراندن دوره های آموزشی خاصی موفق به کسب گواهینامه می شوند که با آن مجازند بهمراه والدین خود در مسیرهای مختلف رانندگی کنند اما در کشور ما عدم وجود قوانین در این حوزه مانع اجرایی شدن این امر می شود.

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ادامه داد: با توجه به اهمیت پژوهش های علمی و امور اموزشی در زمینه توسعه ساختارها ، فعالیت های چشمگیری در حوزه تالیفات و ترجمه صورت گرفته است .
وی با توجه به اهمیت افزایش کمی و کیفی بخش های مختلف مانند پیست ها، لجستیک و دست اندرکاران افزود آمادگی بخش های مختلف مانند ایمنی، پشتیبانی و نیروی انسانی در میزبانی مسابقـات با توجه به تاثیر مثبت در ساختار و موقعیت فدراسیونها بسیار پر اهمیت است و فدراسیون در سال جاری برنامه ویژه ای در این خصوص خواهد داشت.
دکتر مهرعلی تصریح کرد: در رشته کارتینگ در سطح حرفه ایی فعالیت های بسیار خوبی صورت گرفته است و در نظر داریم تا با جلب حمایت بخش خصوصی و اخذ تسهیلات و وام های کم بهره با بازپرداخت طولانی برای ورزشکاران در خصوص خرید خودرو و تجهیزات ورزشی این بخش ها را تقویت نمائیم . وی درباره بخش موتور سنگین با ظرفیت بالای 250 سی سی نیز اظهار کرد طی مذاکراتی که با دکتر گودرزی وزیر محترم ورزش و جوانان و دکتر سجـادی صورت گرفته قرار است با هماهنگی گمـرک و همچنین صدور مجوز تردد، فدراسیون بصورت مستقل عمل نماید.

حمید رضا مهرعلی در پایان درباره نحوه ارتباط با کانون جهانگردی خاطر نشان کرد صلاحیت فعالیت های کانون در این حوزه به بخش توریسم مربوط می شود اما با توجه به فعالیتهایی که با FIA( کنفدراسیون جهانی موتورسواری و اتومبیلرانی ) در حوزه موبیلیتی و اسپـرت داریم قصدمان این است در سال جاری تعامل های مثبتی را با این کانون داشته باشیم.

0 امتياز دوشنبه، 25 فروردين ماه ، 1393 نظرات نظر دهيد! ادامه

حضور ایران در رالی خاورمیانه
مطالب مربوط به هیئت

اتومبیل رانی ایران برای حضور در رالی خاورمیانه آماده می شود
 
            
با پی گیری های انجام شده و اخذ موافقت اولیه بین المللی اتومبیل رانی ایران برای حضور در رالی خاور میانه آماده می شود.
به گزارش روابط عمومی فدارسیون اتومبیل رانی در جریان اجلاس اخیر کشورهای خاورمیانه وشمال آفریقا که در قطر و با حضور ژان تات رئیس فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی برگزار شد، برگزاری رالی بین المللی با حضور برخی کشورهای عضو در ایران به تصویب رسید.
این رویداد بین المللی زیر نظر ناظران فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی FIA برگزار می شود و در صورت کسب امتیازهای کیفی لازم از سال آینده این مسابقه رالی بطور رسمی در تقویم فدراسیون جهانی ثبت و ایران به عضویت رالی خاور میانه در خواهد آمد.
دکترمهرعلی ریاست فدراسیون اتومبیل رانی که بهمراه علی رغبتی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت وزارت ورزش کشورمان در این اجلاس حضور داشت از جاذبه های اقلیمی و تاریخی و پتانسیل موجود در ایران برای برگزاری رالی های بین المللی را تشریح کرد .
این مسابقات اوایل تیر ماه سال جاری با حضور کشورهای عضو رالی خاور میانه و همچنین تیم های داخل کشور که با استانداردهای بین المللی مطابقت دارد برگزار می شود. برگزاری موفق این مسابقات تائیدیه نهایی برای عضویت ایران در رالی خاورمیانه را به همراه خواهد داشت .
رشته اتومبیلرانی در ایران دارای پتانسیل بسیار مناسبی در حوزه فنی و نیز مخاطب و علاقمندان آن است اما تا کنون امکان حضور در رقابت های رسمی و بین المللی را نداشته است.از سال گذشته همزمان با سرپرستی دکتر حمید رضا مهرعلی در فدراسیون تلاشهایی برای ایجاد ظرفیت فعالیت های بین المللی در اتومبیلرانی آغاز شد.

0 امتياز سه شنبه، 19 فروردين ماه ، 1393 نظرات نظر دهيد! ادامه

شرایط مسابقات دودیفرانسیل
مطالب مربوط به هیئت

شرایط تعیین شده برای مسابقات قهرمانی کشور دودیفرانسیل در 4 و 5 اردیبهشت ماه
 
                                                                                                                                              
مطابق اعلام کمیته دو دیفرانسیل فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، تنها متقاضیانی مجاز به شرکت در این دوره از مسابقات می باشند که پیش از این حداقل در 3 دوره از مسابقات شرکت کرده باشند.
شرایط مسابقه دو دیفرانسیل به شرح ذیل می باشد:1- معرفی نامه از هیات استان 2- داشتن سابقه شرکت در حداقل سه مسابقه قهرمانی و یا استانی دودیفرانسیل با تائید هیات استان 3- داشتن رول بار برای خودروهای سقف دار و رول کیج برای خودروهای کروکی الزامی است 4- دارا بودن گواهینامه رانندگی5- داشتن کلاه ایمنی ،لباس مناسب مسابقه و کپسول اطفاء حریق الزامی است 6- کلاس بندی ها شامل : ( 4 سیلندر استاندارد تا 0 250 سی سی ) (4 سیلندر استاندارد تا بالای 2500 سی سی ) ( 6 سیلندر استاندارد ) (8 سیلندر استاندارد )( کلاس آزاد هر خودرو فقط با یک سرنشین و در یک کلاس مجاز به شرکت می باشند .7- تعدا خودروها برای تشکیل هرکلاس حداقل 5 و حداکثر 12 خودرومی باشد ( خودروهایی که به کلاس بندی نرسند فقط در کلاس آزاد شرکت می کنند)8- هر خودرو فقط بایک سرنشین و در یک کلاس مجاز به شرکت می باشد لذا از حضور افراد متفرقه جلوگیری به عمل خواهد آمد .
9- تایید کمیته فنی جهت شرکت در مسابقه الزامی است.
10- پرداخت هزینه ثبت نام شرکت در مسابقه الزامی است.
11- کلیه شرکت کنندگان فقط از طریق نماینده یا سرپرست خود می توانند هرگونه درخواست یا اعتراضی را ارائه نمایند.
12- قوانین این مسابقه قبلاً به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.
13- شرکت در جلسه توجیهی و صدور گواهی روز پنج شنبه 4 اردیبهشت ماه سال جاری راس ساعت 10 الی 11 اجباری می باشد و عدم حضور در جلسه می تواند به منزله انصراف تلقی شود.
14- این مسابقه تحت پوشش بیمه جهت شرکت کنندگان می باشد و دارا بودن بیمه ورزشی الزامی است
15- عدم توجه به مقررات و تذکرات برگزار کنندگان موجب حذف شرکت کننده از مسابقه خواهد شد .
16- هرگونه تغییرات احتمالی در آیین نامه قبل از شروع مسابقه به سمع و نظر شرکت کنندگان خواهد رسید.
17- جهت شرکت در مسابقه می بایست از طریق هیات استان ضمن ارسال تصویر فیش پرداختی به مبلغ یک میلیون ریال به شماره حساب 0109718236006 بانک ملی به نام هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان مشخصات شرکت کننده و خودرو به شماره 44016415-021 فکس گردد ضمناً مسئول هماهنگی آقای سید صادق فاطمی مسئول کمیته دودیفرانسیل استان با شماره تماس های 09183310812 و 82224846-0831 میباشد .
جهت دریافت فایل قوانین مسابقه بر روی آدرس ذیل کلیک نمایید.

0 امتياز سه شنبه، 19 فروردين ماه ، 1393 نظرات نظر دهيد! ادامه

اولین مسابقات آفرود قهرمانی کشور
مطالب مربوط به هیئت

اولین مسابقات آفرود قهرمانی کشور جام شهدای بازی دراز در استان کرمانشاه برگزار می شود
 
مسابقات آفرود جام شهدای بازی دراز ، 4 و 5 اردیبهشت ماه با همت فدراسیون موتورسواری و اتموبیلرانی در منطقه بازی دراز استان کرمانشاه برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی مسابقات آفرود جام شهدای بازی دراز ، در روزهای 4 و 5 اردیبهشت ماه با همت فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در ارتفاعات هزار و صد و هزار و صدو پنجاه منطقه بازی دراز استان کرمانشاه برگزار می شود.
این مسابقات به مناسبت سالگرد عملیات غرور آفرین بازی دراز و با هماهنگی و همکاری سپاه نبی اکرم (ص)، در ارتفاعات منطقه ایی سر پل ذهاب برگزار می شود.
در این رقابت ها شرکت کنندگان از تمامی استانهای کشور حضور دارند.
منطقه بازی دراز سر پل ذهاب ، دارای ارتفاعات سخت گذر ، قله های بلند، شیب های تند و بریدگی های ممتدی است که به جذابیت مسابقـه می افزاید
.

0 امتياز سه شنبه، 19 فروردين ماه ، 1393 نظرات نظر دهيد! ادامه

پایان نمایشگاه خودروهای کلاسیک در برج میلاد
مطالب مربوط به هیئت

پایان نمایشگاه خودروهای کلاسیک در برج میلاد

 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، نمایشگاه خودروهای کلاسیک با تلاش کمیته کلاسیک فدراسیون از 29 اسفند سال 92 در محل نمایشگاه های برج میلاد در تهران برگزار شد.
در این نمایشگاه خودروهایی از کلوپ های انگلیسی و ایتالیایی و همچنین مرسدس بنز ، فولکس ، پورشه، مینی ماینر، بی ام و ، به نمایش گذاشته شد.
دکتر حمیدرضا مهرعلی ، ریاست فدراسیون و جمعی از پیشکسوتان از جمله دارا غزنوی از این نمایشگاه بازدید کردند.
دکتر رامین صالح خو ، رئیس کمیته خودروهای کلاسیک فدراسیون و تمامی روزهای برگزاری در این نمایشگاه حضور داشتند.

0 امتياز دوشنبه، 11 فروردين ماه ، 1393 نظرات نظر دهيد! ادامه

ویژه نوروز برگزار می کند
مطالب مربوط به هیئت

نمایش خودروهای کلاسیک شناسنامه دار در برج میلاد
 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی نمایشگاهی ار اتومبیلهای های کلاسیک ریس و رالی با همکاری برج میلاد تا 14 فروردین 1393 برگزار می کند. بازدید از این نمایشگاه از 10 صبح تا 10 شب برای تمامی عموم ازاد می باشد.

0 امتياز دوشنبه، 11 فروردين ماه ، 1393 نظرات نظر دهيد! ادامه

حکم انتصاب ریاست فدراسیون
مطالب مربوط به هیئت

وزیر ورزش و جوانان در حکمی حمید رضا مهرعلی را به سمت ریاست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی منصوب کرد.
 
              

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، در حکم دکتر گودرزی برای حمیدرضا مهرعلی آمده است: به استناد بند 4 ماده 7 اساس نامه فدراسیون های آماتوری جمهوری اسلامی ایران و رای مجمع مورخ 20 اسفند ماه 1392 فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی و در جهت اجرای ماده 10 اساس نامه ، به موجب این حکم جنابعالی را از تاریخ 20 اسفند 1392 به مدت 4 سال به ریاست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی منصوب می نمایم. انتظار دارم با بهره گیری از نظرات کارشناسان و متخصصان نسبت به اجرای امور ذیل اهتمام جدی معمول دارید.

1- استقرار نظام برنامه محور مبتنی بر اصول علمی و دستاوردهای تجربه شده
2- توجه به هیات های استاانی و رفع مشکلات و موانع آن ها
3- همکاری با نهادهای مرتبط به منظور توسعه رشته
4- ایجاد نظام مشارکت بخش خصوصی و غیر دولتی از طریق تقویت و توسعه باشگاه ها
5- سایر امور محوله وفق قوانین و مقررات موجود

امید است با تکال به نیروی لایزال الهی و بهره گیری از کلیه امکانات و استعدادهای موجود، در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای ورزش کشور موفق و موید باشید.
مهرعلی پیش تر سرپرستی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی را از بهمن سال 91 تا آذر ماه 92 عهده دار بوده است و از جمله اقدامات شاخص ایشان در دوره سرپرستی می توان به بازسازی مجدد پیست اتومبیلرانی مجموعه ورزشی آزادی اشـاره کـرد.

0 امتياز دوشنبه، 26 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

نفر اول کلاس پراید استاندارد اعلام شد
مطالب مربوط به هیئت

اعلام نتایج کلاس پراید استاندارد مسابقات سرعت، پس از بررسی کارشناسی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، مطابق بررسی های بعمل آمده پس از اعتراض ها و تقاضای تجدید نظر در اعلام نتایج کلاس پراید استاندارد در مسابقات سرعت( ریس )طی بازدید انجام شده ، شامل بررسی موتور با حجـم استاندارد 1320 سی سی که توسط شرکت سایپا تولید و نصب شده است ، نظریه کارشناسی مبنی بر این بوده که خودرو کارشناسی شده از استاندارد کافی برخوردار بوده و آقای فرهاد حسینیان طبق اعلام کمیته کارشناسی به عنوان نفر اول این کلاس برگزیده شد

0 امتياز دوشنبه، 26 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

دکتر مهرعلی در گفتگو با فارس:
مطالب مربوط به هیئت

دکتر حمید رضا مهرعلی در مصاحبه با خبرگزاری فارس اعلام کرد:
 
مهرعلی: اعتماد زیاد اعضای مجمع، مسئولیت من را سنگین می‌کند

 
پس از انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ 7 هدف راهبردی را در چهار سال آینده دنبال خواهم کرد و 36 هدف عملیاتی را در نظر خواهم گرفت.

وی افزود: بارزترین هدف فدراسیون توسعه کمی در بخش مدال‌آوری در رشته‌های موتور و اتومبیل‌ است و با توجه به اینکه ما در این رشته علاقه‌مندان بسیاری داریم هدفمان توسعه این رشته در نقاط مختلف کشور است.

مهرعلی ادامه داد: ما در این رشته ورزشکار حرفه‌ای کمی داریم و این در حالی است که در کشورمان در حدود 36میلیون راننده داریم. این تعداد راننده پتانسیل بالای ما در این رشته را نشان می‌دهد و امیدواریم که فدراسیون اتومبیل‌رانی بتواند پاسخگوی علاقه‌مندان به این ورزش باشد.

مهرعلی خاطرنشان کرد: ما نباید برای انتخاب تیم ملی مجبور باشیم بین هفتاد یا هشتاد نفر گزینش انجام دهیم بلکه باید حداقل از میان بیش از دوهزار نفر برای تیم ملی عضوگیری کنیم.

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی یکی دیگر از برنامه‌هایش را تامین منابع مالی پایدار و گسترده در این فدراسیون عنوان کرد و گفت: باید با حضور بخش خصوصی در این ورزش به درآمدزایی بپردازیم. ورزش موتورسواری و اتومبیل‌رانی یکی از پردرآمدترین رشته‌های دنیا به حساب می‌آید به طوریکه گران‌قیمت‌ترین بازیکن فوتبال جهان که در حدود 100میلیون یورو از رئال مادرید پول می‌گیرد در مقابل ارزانترین تیم اتومبیل‌رانی فرمول یک که در حدود چهارصد میلیون یورو درآمد دارند درامد کمتری دارد.

0 امتياز چهارشنبه، 21 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

دکتر سجادی در گفتگو با فارس
مطالب مربوط به هیئت

سجادی:‌ وزارت تا جایی که قانون اجازه بدهد به موتورسواری و اتومبیل‌رانی کمک می‌کند
 

دکتر سجادی، معاون وزارت ورزش در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد:تا جایی که قانون اجازه بدهد به طور کامل از فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی حمایت خواهیم کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، نصرالله سجادی در حاشیه انتخابات مجمع فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه رقابت خوبی را شاهد بودیم و حمیدرضا مهرعلی موفق شد با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس این فدراسیون برای چهار سال انتخاب شود.

وی افزود: امیدواریم ایشان در این مدت نسبت به این رشته متعهد باشد و برنامه‌های خود را به خوبی پیاده کنند.

سجادی افزود: با توجه به اطلاعاتی که از برنامه‌های محوری کسب کردیم ایشان سعی دارد بخش خصوصی را وارد این رشته کند قطعاً وزارت ورزش هم در این باره از فدراسیون حمایت خواهد کرد و سعی می‌کنیم تسهیلاتی را تا آنجایی که قانون به ما اجازه می‌دهد در اختیار فدراسیون قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: این رشته باید در کشور توسعه پیدا کند و فکر می‌کنم جای اصلی که علاقه‌مندان به ورزش اتومبیل‌رانی و موتورسواری خواهند داشت در پیست‌ها می‌باشد و نه در خیابان‌ها.

سجادی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه آیا استعفای دنیامالی به فدراسیون جهانی ارسال شده است، گفت:‌ استعفای دنیامالی رئیس مستعفی فدراسیون قایقرانی به فدراسیون جهانی ارسال شده است.

0 امتياز چهارشنبه، 21 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی
مطالب مربوط به هیئت

دکتر حمید رضا مهرعلی به عنوان رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی انتخاب شد.
 

دکتر حمید رضا مهرعلی عصر روز سه شنبه در مجمع فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با کسب 36رای از مجموع 37 رای برای چهار سال سکاندار این رشته ورزشی شد. سیدعلیرضـاحاجی سیدمحسنـی، سیامک حجت،حسین خداپرست، محمودرضا رضایی،دارا غزنوی، شهـزاد کیـانی، حمیـد رضـا مهرعلی و علی یزدی نامزدهای این دوره از انتخابات فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی بودند. مهرعلی ازبهمن ماه سال 91تاآذرماه سال 92 سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی بود. شهریاری،عبداله زاده،غزنوی وکیانی پیش از برگزاری انتخابات کناره گیری کردند.
پیش ازاین علی رغبتی مدیرکل دفتربرنامه ریزی و نظارت وزارت ورزش سرپرست این فدراسیون بود.

این مجمع با حضور سید نصراله سجادی معاون وزیر ورزش و جوانان و رییس مجمع فدراسیون اتومبیل رانی،شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک و سایر اعضا در سالن اجتماعات اکادمی ملی المپیک برگزار شد.

0 امتياز چهارشنبه، 21 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

آخرین مسابقات سرعت سال 92 برگزار شد
مطالب مربوط به هیئت

آخرین مسابقات سرعت سال 92 برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی آخرین دوره مسابقات سرعت در سال جاری ، روز جمعه مورخ شانزدهم اسفند ماه با حضور 66 شرکت کننده از 10 استان در پیست اتومبیلرانی آزادی این رویداد که با حضور شرکت کنندگانی از استان های تهران ، البرز ، گیلان ، مازندران ، اصفهـان ، همدان ، خوزستان ، خراسان رضوی ، گلستان ، کرمان و قـم در شش کلاس پراید ، کلاس 206 ، کلاس 1400 جی تی ، 1600 جی تی ، 2000 جی تی و کلاس آزاد برگزارشد.

سرانجام با پایان رسیدن این رقابت اسامی برندگان مطابق تشخیص داوران به شرح ذیل اعلام گردید:

* کلاس 206
- شروین یگانه ،از تهران ، نفر اول
- آرش خامنه ، از خوزستان ، نفر دوم
- امیر حسین یزدخواستی ، از تهران ، نفر سوم

* کلاس 1400 جی تی :
- سیامک موسوی ، از تهران ، نفر اول
- محمد رضا دهنوی ، از تهران ، نفر دوم
- علی کلهـر ، از تهران ، نفر سوم

* کلاس 1600 جی تی :
- اِدموند آورنذ ، از تهران ، نفر اول
- سیامک موسوی ، از تهران ، نفر دوم
- نادر جعفـری ، از استان البرز ، نفر سوم

* کلاس 2000 جی تی
- اِدموند آورنذ ، از تهران ، نفر اول
- رضا موسوی ، استان البرز ، نفر دوم
- مجید انوری ، استان البرز ، نفر سوم

* کلاس آزاد
- صفـا احمـدی ، از تهران ، نفر اول
- محسن فرهمند ، از کرمان ، نفر دوم
- غلامرضا جنیدی ، از تهران ، نفر سوم

0 امتياز چهارشنبه، 21 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

اعزام تیم اتومبیلرانی سرعت
مطالب مربوط به هیئت

تیم اتومبیلرانی سرعت (ریس) استان متشکل از افراد ذیل جهت شرکت در مسابقه اتومبیلرانی ریس (سرعت)قهرمانی کشور پایان سال که در روز جمغه مورخ 16اسفند92در محل پیست اتومبیلرانی آزادی تهران برگزار می گردد اعزام گردید به امید سلامتی و موفقیت این عزیزان ورزشکار

1-خانم مژده سماوکی عزیز در کلاس پراید 1300استاندارد

2-آقای حجت ا..سلگی در کلاسهای BP وGT2000 و کلاس آزاد

0 امتياز چهارشنبه، 14 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

مصاحبه با دکتر صا لح خو
مطالب مربوط به هیئت

مصاحبه با دکتر صا لح خو

رامین صالح خو متولد اردیبهشت ماه سال  1345چند سالیست در سمت ریس بخش خودروهای کلاسیک فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی فعالیت می کند.. به دلیل مشاغل پدرش که اقتصاد دان بین المللی و مدیر اجرایی صندوق بین المللی پول بوده مدتی در ژاپن و بعد هم در امریکا درس خوانده است. در امریکا حقوق قبول شده و در همان رشته فارغ التحصیل شده است. درباره علاقه اش به خودرو می گوید :والدینم تعریف می کنند حتی قبل از اینکه بتوانم حرف بزنم ماشین ها را شناسایی می کردم، یعنی عشق به ماشین از همان کودکی در وجود من بوده.است.دکتر صالح خو تنها ایرانی است که در فدراسیون جهانی صاحب کرسی است.


جهت مشاهده کامل متن بر روی کلمه ادامه پایین کلیک نمایید

0 امتياز چهارشنبه، 14 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 215 بار بازديد شده

نایب رئیس بانوان در گفتگو با ایـرنـا
مطالب مربوط به هیئت

اولین حضور زنان ایران در رالی پاریس - دبی

نایب رییس امور بانوان فدراسیون اتومبیل رانی در مصاحبه با ایرنااعلام کرد: دو نماینده زن ایران در مسابقات بین المللی رالی خاورمیانه که از 15 آوریل (26 فروردین)از پاریس شروع و 5 می (15 اردیبهشت)در دبی به اتمام می رسد، شرکت می کنند.
فریبا جوانمردی نائب رئیس امور بانوان فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی در گفت و گو با ایرنا افزود:دراین مسابقات دو نماینده زن که در مسابقات رالی داخلی مدال کسب کرده اند،شرکت می کنند.

جوانمردی با بیان اینکه این برای اولین بار است که دو اتومبیلران زن ایرانی در یک رالی شرکت می کنند، افزود: اسامی آنان بعدا اعلام می شود.

ایران برای سومین بار در مسیر مسابقات بین المللی رالی خاورمیانه میزبان شرکت کنندگان این مسابقه می شود.

عنوان این مسابقات که از پاریس شروع می شود، ˈسه برج ایفل، میلاد و الخلیفهˈ نام دارد .

براین اساس شرکت کنندگان پس از آن که از مرز بازرگان وارد تبریز شدند، راهی تهران می شوند و از شهرهای اصفهان و شیراز عبور کرده و در بندرعباس به مسیر خود در ایران خاتمه می دهند و سپس با کشتی راهی دبی خواهند شد.

شرکت کنندگان ایرانی در این مسابقه 20 نفر هستند که از مسیر تبریز تا بندر عباس می توانند در این مسابقه شرکت کنند.

این مسابقه از پاریس شروع و پس از عبور از کشورهای موناکو، ایتالیا، ترکیه و ایرن در دبی در مسیری به طول 7000 کیلومتر پایان می یابد.

پیشتر معاون وزیر ورزش و جوانان ایران با اشاره به اینکه میزبانی ایران در رالی پاریس-دبی فرصتی عالی است،اظهار داشته بود که می توان با توجه به صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی از نماد یوزپلنگ ایرانی در این رقابت هم بهره برد.

0 امتياز چهارشنبه، 14 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

آخرین مسابقات دریفت امروز برگزار شد
مطالب مربوط به هیئت

نفرات برتر کلاس حرفه ای مسابقه دریفت اعلام شد

نفرات برتر در کلاس حرفه ای مسابقات دریفت امروز پس از بررسی های بعمل آمده توسط کمیته داوران اعلام شد. برگزیدگان کلاس حرفه ای به شرح ذیل می باشد: 1- مازیار بنکدار ، از تهران ( نفر اول ) 2- بهزاد حسن زاده، از خراسان رضوی ( نفر دوم ) 3- نهدی نوروزی، از تهـران ( نفر سوم )

0 امتياز دوشنبه، 12 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

ملی‌پوش موتورکراس ایران
مطالب مربوط به هیئت

ملی‌پوش موتورکراس ایران بامداد، برای حضور در مسابقات جهانی، امروز راهی دوحه شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، امیر ثابتی‌فر ملی‌پوش موتورکراس ایران برای حضور در مسابقات جهانی قطر بامداد امروز راهی دوحه شد. در این سفر مهران همتیان به عنوان سرمربی نماینده کشورمان را همراهی خواهد کرد. ثابتی‌فر در کلاس MXGP 450 سی‌سی به مصاف رقیبان خود خواهد رفت. رقابت اصلی 9 و 10 اسفند در دوحه برگزار می‌شود.

0 امتياز دوشنبه، 12 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

برگزاری رالی خانوادگی
مطالب مربوط به هیئت

برگزاری رالی خانوادگی گرامی داشت روز جهانی بیماری های نادر ایران
 
                                                                                                                                              
به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتور سواری و اتومبیلرانی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد بیماری های نادر: مسابقه از محل برج میلاد تهران آغاز می شود و پس از طی مسیر مشخص در محل دریاچه چیتگر جهت استراحت و پذیرایی نهار توقف خواهند داشت. و در نهایت جهت حضور در مراسم گرامیداشت روز جهانی بیماری های نادر در برج میلاد خاتمه می یابد. و به افراد برتر جوایزی اهدا خواهد شد. ثبت نام در این مسابقات برای کلیه خانواده ها رایگان و آزاد است. این مسابقات در سطح آماتور می باشد به طوری که نیاز به داشتن مهارت حرفه ای رانندگی ندارد.
شرایط شرکت در رالی خانوادگی روز جهانی بیماری های نادر ایران به شرح ذیل می باشد:
• داشتن گواهینامه معتبر رانندگی (اصل و کپی به همراه داشته باشید)
• بیمه نامه شخص ثالث (اصل و کپی به همراه داشته باشید)
• قبول متن تعهد نامه زیر(در روز مسابقه باید امضا شود)
• تکمیل فرم زیر
• ظرفیت تعداد شرکت کننده محدود است. و اولویت شرکت در رالی با افرادی است که زودتر ثبت نام کرده اند.
• برای شرکت در رالی خانوادگی نیاز به پرداخت هزینه ای نمی باشد (رایگان) .
• هزینه ناهار، شام و پذیرایی بر عهده برگزارکننده می باشد.

0 امتياز دوشنبه، 12 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

مسابقات مهیـج سرعت پراید BP با موتور مزدا
مطالب مربوط به هیئت

برگزاری مسابقات مهیـج سرعت پراید BP با موتور مزدا
 
طبق اعلام فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی و بنا به پیشنهـاد فرهاد جعفری ، کاپیتـان کلاس پراید BP با موتور مزدا در صورت به حد نصـاب رسیدن شرکت کنندگان ( حداقل هشت دستگاه خودرو ) ، روز جمعه مورخ 92/12/16
یک دوره از این مسابقات در پیست اتومبیلرانی آزادی برگزار خواهد شد.
 
شرایط تجهیزات مجـاز خودروهای شرکت کننده در این دوره از مساابقات به شرح ذیل می باشد:

• موتور فقط از نوع مزدای BP
• حجم موتور آزاد می باشد.
• استفاده از انواع پیستون و میل لنگ آزاد است.
• تغییر در سر سیلندر آزاد
• نصب هدرز و هر گونه سایز اگزوز آزاد
• کاربراتور یا انژکتور تا سایز ورودی 48 میلیمتـر آزاد
• نصب رول بار الزامی است
• داشتن کپسول اتش نشانی
• داشتن صندلی و کمربند مخصوص مسابقه
• استفـاده از سیستـم ترمز آزاد
• دیسک و صفحه گرافیت و وزن فلایویل آزاد می باشد
• استفاده از لاستیکهای خارجی ممنوع فقط لاستیک ایرانی مجاز است.
• استفاده از توربو ، سوپر شارژ ممنوع
• وزن خودرو حداقل 800 کیلوگرم

0 امتياز دوشنبه، 12 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

اطلاعیه مهم
مطالب مربوط به هیئت

" پیش فروش سنسورهای تایم گیری "

                                                                                                                                               

فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ،بمنظور ارتقاء سطح مهارت ورزشکاران و همچنین سطح برگزاری مسابقات و تکمیل تجهیزات کمک آموزشی پیست چند منظوره آزادی ، اقدام به خرید سیستم تایم گیری پیشرفته با امکانات بروز نموده است، لذا به بدین وسیله به اطلاع کلیه ورزشکاران در رشته های اتومیبلرانی، موتورسواری و کارتینگ میرساند از سال آینده مطابق با استانداردهای جهانی، تنها ورزشکارانی میتوانند از پیست آزادی برای انجام تمرینات و شرکت در مسابقات استقاده نمایند که مجهز به سنسور تایم گیری باشند. با توجه به محدود بودن تعداد سنسورها و اولویت در واگذاری برمبنای پیش خرید، لذا توصیه میگردد جهت پیشگیری از بروز هرگونه مشکل، ورزشکاران دراسرع وقت اقدام به ثبت نام و پیش خرید سنسور شخصی خود نموده و این فدراسیون را در ارایه هرچه بهتر خدمات بروز و مدرن یاری فرمایند.

0 امتياز دوشنبه، 5 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

آخرین دوره مسابقات دریفت
مطالب مربوط به هیئت

آخرین دوره مسابقات دریفت روز جمعه ، نهم اسفندماه برگزار می شود.

              

آخرین دوره از سری مسابقات دریفت در روز جمعه مورخ 92/12/09 از ساعت 10 صبح،در پیست اتومبیل رانی مجموعه ورزشی آزادی برگزار خواهد شد .

شرکت کنندگان می توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز شامل معرفی نامه هیات استانی و بیمه ورزشی تا روز چهارشنبه مورخ 7 اسفند ماه ، به پیست آزادی مراجعه کنند.
همچنین شرکت کنندگان می توانند جهت آماده سازی و تمرین از روز یک شنبه مورخ 4 اسفند ماه ، در دو تایم 10الی12 و 15الی17 از پیست اتومبیل رانی آزادی استفاده نمایند.
در صورت نیاز به پرسش در رابطه با چگونگی برگزاری مسابقات و یا قوانین آن شرکت کنندگان می توانند با آقای مهرداد همتیان مسوول کمیته دریفت تماس حاصل نمایند.

0 امتياز پنجشنبه، 1 اسفند ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

اردوی تیم ملی موتور کراس
مطالب مربوط به هیئت

اردوی تیم ملی موتور کراس در تهران برگزار می شود
                                                                                                                                               c
بر اساس تصمیم کادر فنی و با توجه به ضرورت حضور ملی پوشان در تهـران جهت پیگیری امور مربوط به اعزام به مسابقات جهانی ، اردوی تیم ملی که مقرر بود در اهواز به میزبانی هیات خوزستان برگزار شود به پیست آزادی منتقل گردید . هیات خوزستان نهایت همکاری را معمول داشته و آمادگی لازم برای برگزاری اردو را دارا بود، لیکن مشکلات مربوط به اعـزام ،این اردو در تهـران برگزار می شود. از هیات خوزستان به پاس تلاش بی وقفـه آنان قدردانی می گردد و امید است در اردوهای بعدی میهمـان خوزستان خونگـرم باشیـم.

0 امتياز چهارشنبه، 30 بهمن ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

اطلاعیه
مطالب مربوط به هیئت

لغـو برگزاری مسابقات رالی قهـرمـانـی کشـور در اسفند ماه سال جـاری

                                                                                                                                              

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، مسابقات رالی قهرمانی کشور ، اسفند ماه امسال برگزار نخواهد شد.

همچنین با توجه به تمهیـدات در نظر گرفته شده جهت کسب مجوز شرکت در مسابقات معتبر جهانی و منطقه ای ، تمامی مسابقات در سال آتی بر اساس قوانین ابلاغ شده FIA در سال 2014 برگزار خواهد شد که مفاد آن تا پایان اسفند ماه اعلام خواهد شد.

0 امتياز چهارشنبه، 30 بهمن ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

از برج ایفل تا برج العرب
مطالب مربوط به هیئت

از برج ایفل تا برج العرب

جزییـات رالی - پاریس - تهـران - دبی اعلام شـد.

نویسنـده : سپهـر زنگنـه - پس از حدود چهار سال ، بار دیگر گذر ماجرا جویان یکی از رالی های بین المللی کلاسیک به کشورمان افتاده است. این بـار ایران بخشی عمده از مسیر رالی پاریس - دوبی 2014 را تشکیل می دهد ، رالی که 15 روز به طول می انجامد و نزدیک به 7 هزار کیلومتر طول دارد.

فرصتی استثنائی
ایران به دلیل میزبانی خوب در رالی های پیشین (2008 و 2010) از سابقه درخشانی نزد فدراسیون بین المللی برخوردار است و به همین دلیل توانسته بار دیگر
میزبانی رقابتی بین المللی و بزرگ را بدست آورد.شرکت کنندگان رالی پاریس دوبی روز نهم اردیبهشت ماه سال آینده (93) از طریق مرز بازرگان به کشورمان وارد می شود و در طول 5 روز از شهر های تبریز، تهران، اصفهان، شیراز و بندر عباس می گذرند و در نهایت از طریق خلیج فارس راه امارات و شهر دوبی را پیش می گیرند.مسیر ایرانی رالی به گونه ای انتخاب خواهد شد که شماری از جاده های زیبا و اماکن تاریخی را در بر گیرد، همینطور در طول این رالی 5 نمایشگاه مختلف خودروهای کلاسیک و…برگزار خواهد شد.بدین ترتیب با توجه به مدت برنامه و پوشش رسانه ای گسترده، این رالی فرصتی استثنائی برای شرکت های خودروساز و صنایع وابسته خواهد بود تا بتوانند کالای خود را تبلیغ کنند.


حضور نمایندگانی از ایران
رالی پاریس – دوبی ، در دسته رالی های جهان گردی و توریستی دسته بندی می شود و از همین رو جنبه رقابتی کمرنگی نسبت به رالی های حرفه ای و مسابقات رسمی FIA دارد، درست به همین دلیل امکان حضور شرکت کنندگان به صورت پاره وقت نیز در این رالی وجود دارد و بنابه گفته مسئولین فدراسیون کشورمان، حدود 20 شرکت کننده ایرانی نیز در مسیر داخلی با شرکت کنندگان اروپایی این رالی همراه خواهند بود.البته مدیریت و گزینه مسیر داخلی کشور ترکیه نیز به فدراسیون کشورمان سپرده شده و از همین رو امکان حضور شرکت کنندگان ایرانی در خاک ترکیه نیز فراهم خواهد بود.

کلاس بندی و قوانین فنی
خودروهای شرکت کنننده بر اساس سن (تاریخ تولید) در چهار کلاس از 1920 – 1946 ، 1946 الی 1976، 1976 تا 1990 و از 1990 تا 2013 دسته بندی می شوند، بنابراین هر خودرویی در این رالی بین المللی مجاز به شرکت است.به گفته کادر اجرایی کمیته رالی ، یکی از مهترین نکات فنی در این خصوص، رعایت فاصله مجاز کف خودرو از سطح زمین است که حداقل باید به اندازه 10 سانتی متر باشد.غیر از این مورد ارتقاء سامانه فنربندی،پیشرانه و سایر اجزای فنی مجاز است و البته قوانینی نیز برای کارکرد صحیح سامانه های ایمنی، مجموعه چراغ ها، ترمز و….وجود دارد که قبل از آغاز رالی توسط کمیته فنی مورد باز بینی قرار می گیرند.

0 امتياز چهارشنبه، 30 بهمن ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

سرپرست کمیته رالی فدراسیون
مطالب مربوط به هیئت

طی حکمی، سرپرست کمیته رالی فدراسیون منصوب شد

طی حکمی از طرف آفای رغبتی ، بیژن جبیدی به سمت سرپرست کمیته رالی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی منصوب گردید. در بخشی از این حکم آمده است : امید است با هماهنگی سرپرست بخش مربوطه نسبت به انجام امور خود کوشا باشید

0 امتياز سه شنبه، 29 بهمن ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

احداث کارتینگ اختصاصی در همدان
مطالب مربوط به هیئت

 احداث کارتینگ اختصاصی در همدان

قهرمانی‌مطلق: نخستین کارخانه خودروی اسپرت در همدان احداث می‌شود
 

فرماندار شهرستان همدان از احداث نخستین کارخانه خودروی اسپرت در همدان خبر داد و گفت: این کارخانه در زمینی به مساحت 200 هکتار در کنار جاده تهران ساخته خواهد شد.

حسن قهرمانی‌مطلق امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از احداث کارتینگ اختصاصی در همدان خبر داد و افزود: این مجموعه در راستای تخلیه هیجان جوانان کارتینگ همدان احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه زمین این کارتینگ در کنار استادیوم 15 هزار نفری همدان در حال واگذاری به فرد سرمایه‌گذار است گفت: هزینه احداث این کارتینگ 4 میلیارد تومان برآورد شده است.

فرماندار شهرستان همدان گفت: این کارتینگ به صورت سرپوشیده و سرباز ساخته می‌شود تا در تمام طول سال قابلیت استفاده را داشته باشد.

وی در ادامه سخنانش احداث نخستین کارخانه خودروی اسپرت در همدان خبر داد و اعلام کرد: این کارخانه در زمینی به مساحت 200 هکتار در کنار جاده تهران ساخته خواهد شد.

قهرمانی‌مطلق با بیان اینکه این پروژه 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد ادامه داد: موتور این ماشین‌ها وارداتی خواهند بود اما اتاق این ماشین و بقیه احتیاجات در ایران ساخته خواهد شد.

وی در خصوص مساحت این کارخانه بیان کرد: از آن جا که این ماشین‌ها احتیاج به تست در محل دارد در کارخانه مساحت زیادی برای تست این ماشین‌ها از نظر فنی و مقاومتی نیاز است که در حال حاضر 200 هکتار را به این مجموعه اختصاص دادیم.

فرماندار همدان همچنین از احداث کمپینگ مسافران در ورودی شهر خبر داد و گفت: به زودی در ورودی همدان از سمت جاده تهران کمپینگ مسافرین احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه این کمپینگ در فضایی به مساحت 15 هکتار ساخته خواهد شد، این مکان را محل استقرار مسافرین و عرضه صنایع‌ دستی خواند و ابراز داشت: در نظر داریم تمام امکانات رفاهی برای مسافرین را در این محل احداث کنیم.

قهرمانی‌مطلق در پایان سخنانش از آمادگی دو سرمایه‌گذار خارجی برای سرمایه‌گذاری در همدان خبر داد و افزود: با همکاری دستگاه‌های اجرایی می‌توانیم فرهنگ سرمایه‌گذاری را در همدان نهادینه کنیم.

0 امتياز دوشنبه، 28 بهمن ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

آقای سجادی با خانم دکتر ابتکار صحبت خواهد کر
مطالب مربوط به هیئت

دکتر سجادی ، معاون وزیر ورزش گفت که از از نماد یوزپلنگ ایرانی هم می‌توان در رالی پاریس- دبی استفاده کرد

معاون وزیر ورزش گفت: میزبانی ایران در رالی پاریس-دبی فرصتی عالی است و می‌توان با توجه به صعود تیم ملی فوتبال به جام‌جهانی از نماد یوزپلنگ ایرانی هم در این رقابت بهره برد.
به گزارش روابط عمومی این فدراسیون، نشست هم‌اندیشی مسئولان فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با گروهی از نمایندگان شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازی کشور، شب گذشته در هتل المپیک تهران با حضور دکتر نصرالله سجادی معاون وزیر ورزش و آقای رغبتی سرپرست فدراسیون برگزار شد.

دکتر نصرالله سجادی در این نشست اظهار داشت: باید در این مدت از زحمات مسئولان فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی تشکر کنم. میزبانی ایران در رالی پاریس - دبی فرصت عالی برای کشورمان خواهد بود.ما بیشتر در مسابقات بین‌المللی میهمان می‌شویم تا اینکه میزبان باشیم و گاهی اوقات لازم است که این جاده یک‌طرفه باشد. این میزبانی و فرصت‌های این‌چنینی که نصیب ایران می‌شود، خیلی خوب است.

ایشان عنوان کرد: به طور مثال شاید میزبانی ما در مسابقات بسکتبال غرب آسیا آن‌چنان در سطح کشور برد خبری نداشته باشد اما میزبانی در مسابقاتی مانند رالی و دوچرخه‌سواری با توجه به اینکه ورزشکاران از شهرهای مختلف عبور می‌کنند باعث می‌شود اکثر مردم شهرها در جریان رقابت قرار بگیرند و طبیعتاً برد خبری بیشتری خواهد داشت و ارزش فراوانی دارد. مردم ما خیلی ورزشی هستند و حداقل در تماشا کردن رویدادهای ورزشی خیلی علاقمند هستند و این را در عمل نشان دادند.

وی ادامه داد: با توجه به توضیحاتی که درباره این رالی داده شد، 16 شهر میزبان این رالی هستند که 5 شهر از این 16 شهر سهم ایران است که از شمالی‌ترین تا جنوبی‌ترین منطقه ایران را شامل می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند چهار فصل را در ایران ببینند.

معاون وزیر ورزش افزود: خوشبختانه انتخاب شهرهای محل عبور این رالی با هوشمندی انجام شده و همه آن‌ها تاریخی هستند و این می‌تواند تبلیغ خوبی هم برای کشورمان باشد. وجود نمایشگاه‌های خودرو در طول مسیر رقابت هم می‌تواند مفید باشد و می‌توان از پتانسیل شرکت‌های خودروسازی داخلی در مکان‌های تاریخی که ثبت یونسکو هستند هم به خوبی بهره ببریم.

دکتر سجادی افزود: باید از پتانسیل سازمان‌هایی نظیر گردشگری، محیط زیست و ... هم در برگزاری این رالی استفاده کنیم و طبیعتاً این اقدام بزرگی برای ورزش اتومبیلرانی خواهد بود. من در این باره شخصاً با خانم ابتکار هم صحبت خواهم کرد.
وی یادآور شد: تبلیغ وسیع این رقابت با استفاده از رادیو و تلویزیون از طریق بیلبوردها می‌تواند بسیار موثر باشد. من هم سعی می‌کنم در مسیرهای مختلف این رالی حضور داشته باشم و این کارهای ارزشمند باید مورد تشویق قرار گرفته شد.

دکتر سجادی در ادامه گفت: برگزاری این رالی برای ورزش‌های دیگر هم فرصت خوبی است و بد نیست تا با فدراسیون فوتبال هم هماهنگی‌هایی با توجه به صعود تیم ملی فوتبال به جام‌جهانی صورت گیرد و استفاده از نماد و طرح یوزپلنگ هم مورد توجه قرار بگیرد.

معاون وزیر ورزش خاطرنشان کرد: باید شرایطی را به خوبی فراهم کنیم تا فرهنگ کشور عزیز و کهن ما در سراسر جهان بیشتر شناخته شود.

0 امتياز دوشنبه، 28 بهمن ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

سرپرست بخش اتومبیلرانی
مطالب مربوط به هیئت

آقای وطن‌دوست ( سرپرست بخش اتومبیلرانی ): مدیریت برگزاری رالی پاریس - دبی در کشور ترکیه هم به ایران واگذار شده است. ایران برای سومین بار در مسیر مسابقات بین المللی رالی خاورمیانه میزبان شرکت کنندگان این مسابقه می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، پنج شهر ایران میزبان مسابقات بین المللی رالی کلاسیک خاورمیانه خواهد شد. این مسابقات از 15 آوریل (26 فروردین) از پاریس شروع و 5 می (15 اردیبهشت) در دبی به اتمام می رسد.

در ابتدای نشست هم اندیشی که با حضور معاون وزیر و سرپرست فدراسیون و جمعی از خودروسازان کشور شب گذشته صورت پذیرفت رامین وطن دوست سرپرست کمیته اتومبیلرانی فدراسیون از میزبانی ایران در رالی اتومبیلرانی پاریس تا دبی خبر داد. وی اظهار داشت: اردیبهشت‌ ماه سال آینده ایران میزبان مسابقات رالی پاریس تا دبی خواهد بود. قرار است رانندگان کشورهای مختلف جهان در نهم اردیبهشت‌ماه از مرز ترکیه وارد ایران شوند و از شهرهای تبریز، تهران، اصفهان، شیراز و بندرعباس عبور کنند و در نهایت از طریق کشتی وارد دبی شوند. وطن‌دوست ادامه داد: با تعاملاتی که داشتیم قرار شد ایران هم با 20 اتومبیل به همراه راننده و نقشه‌خوان در این رالی بین‌المللی حاضر شود. وی افزود: این رقابت و حضور در این رالی بهترین فرصت برای ایران خواهد بود تا خودروسازان کشورمان محصولات خود را به نمایش بگذارند. تصمیم فدراسیون این بوده که محصولات خودروسازان داخلی بیشتر دیده شود و این رالی 15 روزه بهترین فرصت برای این کار است.

دکتر صالح خو ( رئیس کمیته کلاسیک ) از برگزاری نمایشگاه‌های خودروهای کلاسیک در مسیرها و شهرهای ایران خبر داد و گفت: قرار است نمایشگاه‌های خودرو در شهرهای تبریز، تهران در برج میلاد، اصفهان، شیراز و بندرعباس در کنار این رالی برگزار شود.

سرپرست کمیته اتومبیلرانی فدراسیون، آقای وطن دوست گفت این رقابت در چهار کلاس، خودرو کلاسیک، نیمه‌کلاسیک، اسپورت و سوپر اسپورت برگزار و در مسیر جاده، نقشه خوانی داشته و در زمانی مشخص پایان می پذیرد. با تشریح مسیر 7000 کیلومتری این رالی عنوان کرد: رانندگان در این رالی مسیری در حدود 7000 کیلومتر را طی خواهند کرد و با عبور از 300 شهر در مدت 15 روز پیام‌آور صلح و دوستی در سراسر مسیر این رالی خواهند بود.

وی گفت که قرار بود این رالی در ابتدا از کشور عراق عبور کند اما با توجه به تعاملات و نامه‌نگاری‌های فدراسیون، یک مرحله از این رالی به ایران داده شد. از طرفی ایران مسئولیت برگزاری این رقابت در کشور ترکیه را هم بر عهده گرفته است و مدیریت برگزاری این رالی بین‌المللی در این کشور بر عهده فدراسیون اتومبیلرانی خواهد بود.
سرپرست بخش اتومبیلران خاطرنشان کرد: رانندگان این رالی 5 روز در ایران خواهند بود و هر روز از یک شهر میزبان این رقابت عبور خواهند کرد.0 امتياز دوشنبه، 28 بهمن ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

دکتر سجادی
مطالب مربوط به هیئت

دکتر سجادی:فدراسیون پزشکی ورزشی تنها مرجع ساماندهی ورزشکاران است

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان طی بخشنامه ای خطاب به تمامی بخش های زیرمجموعه این وزارتخانه و همچنین کمیته ملی المپیک تاکید کرد تنها مرجع ساماندهی ورزشکاران سراسر کشور، فدراسیون پزشکی ورزشی است و همه بخش های ورزش مکلف به همکاری با این فدراسیون هستند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان در این بخشنامه آمده است:نظر به ارتقاء سطح تندرستی آحاد جامعه ورزش کشور و لزوم حفظ سلامت ورزشکاران و سایر دست اندرکاران امر ورزش، بخصوص قهرمانان ملی جهت حضوری قدرتمند در میادین ملی و بین المللی و نیز اهمیت وظیفه خطیر فدراسیون پزشکی ورزشی جهت ایجاد بستری سالم برای ارائه خدمات درمانی موثر و مطلوب به جامعه ورزش کشور، ضروری است کلیه واحدهای تابعه همچنین سایر ارگان ها که به نوعی فعالیت ورزشی داشته و از امکانات وزارت ورزش و جوانان استفاده می نمایند، نسبت به عضویت ورزشکاران، مربیان، داوران و سایر دست اندرکاران ورزشی در کمیته خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی اقدام نمایند، در غیر این صورت اجازه شرکت در مسابقات و دیگر رقابت های ورزشی را نخواهند داشت.

سجادی در این بخشنامه افزود:تمامی واحدهای تابعه باید همکاری لازم را با فدراسیون پزشکی به عمل آورده به نحوی که در پایان برنامه پنجم توسعه کشور حداقل 10 درصد از جمعیت کل کشور که آمار ورزشکاران سازماندهی شده استان ها و فدراسیون ها محسوب می شوند(حدود 5/7 میلون نفر) تحت پوشش کمیته خدمات درمانی فدراسیون پزشکی قرار گیرند.

این بخشنامه که با امضای سجادی به تمامی فدراسیون های ورزشی، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان و تمامی مدیران ستادی و استانی وزارتخانه روز 19 بهمن ماه جاری ابلاغ شده، بر لزوم ساماندهی ورزشکاران به منظور تامین سلامت آنها از طریق فدراسیون پزشکی ورزشی تاکید شده است.

0 امتياز دوشنبه، 28 بهمن ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

نفرات برتر مسابقات موتور ریس
مطالب مربوط به هیئت

اولین مرحله از مسابقات موتور ریس قهرمانی دستجات آزاد کشور ، در پیست موتورسواری مجموعه آزادی برگزار شد. نفرات برتر مسابقات موتور ریس در کلاس های مختلف معرفی شدند
 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، اولین مرحله از مسابقات موتور ریس، صبح امروز در پیست موتورسواری مجموعه ورزشی آزادی تهران با حضور تعداد زیادی از موتورسواران از استان های : تهران، اصفهـان ، گیلان ، خراسان رضوی , تیم های کانون موتورسواری سپـاه ، آکادمی موتورسواری ، تیم رافیدو برگزار شد.
شرکت کنندگان در 7 کلاس 100 سی سی ، 250 سی سی کراس ریس ، 450 کراس ریس ، 125 سی سی ، کلاس 250 ، کلاس 400 سی سی و کلاس 600 سی سی به رقابت با یکدیگر پرداختند.

اسامی شرکت کنندگان برتر هر کلاس به شرح ذیل اعلام شد:
*کلاس 1000 سی سی
- مهدی جابری از تهران ، نفر اول
- حمید محسنی از تهـران ، نفر دوم
- ساسان اکبری از تهـران ، نفر سوم

0 امتياز دوشنبه، 28 بهمن ماه ، 1392 نظرات نظر دهيد! ادامه

 
تعداد اخبار: 520 (18 صفحه | قابل نمايش: 30)
منو دسته ها
· تمامی شاخه ها
· سایر

آمار کاربران
 
عضو شويد
ارسال کلمه عبور

 
عضويت:
امروز: 0
ديروز: 0
در انتظار: 0
مجموع کاربران:177
جديدترين کاربر: ali0113

آمار بازديد:
 بازديد امروز : 959
 بارديد ديروز : 1,531
 بازديد کلي : 1177543
بيشترين تعداد آنلاين:
ميهمان: 295
اعضا: 0
مجموع: 295

وضعيت آنلاين ها :
ميهمان: 28
اعضا: 0
مجموع: 28

اعضاي آنلاين:

نظرسنجی

نتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 0
نظرات : 10

ورود به سایت
نام کاربری

رمز عبور

کد امنیتی: کد امنیتی
محل تايپ كد امنيتي

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .

برترین مطلب روز
تاکنون مطلبی به عنوان مطلب پربیننده انتخاب نشده است .

مطالب گذشته
دوشنبه، 25 فروردين ماه
· رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی
سه شنبه، 19 فروردين ماه
· حضور ایران در رالی خاورمیانه
· شرایط مسابقات دودیفرانسیل
· اولین مسابقات آفرود قهرمانی کشور
دوشنبه، 11 فروردين ماه
· پایان نمایشگاه خودروهای کلاسیک در برج میلاد
· ویژه نوروز برگزار می کند
دوشنبه، 26 اسفند ماه
· حکم انتصاب ریاست فدراسیون
· نفر اول کلاس پراید استاندارد اعلام شد
چهارشنبه، 21 اسفند ماه
· دکتر مهرعلی در گفتگو با فارس:
· دکتر سجادی در گفتگو با فارس
· رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی
· آخرین مسابقات سرعت سال 92 برگزار شد
چهارشنبه، 14 اسفند ماه
· اعزام تیم اتومبیلرانی سرعت
· مصاحبه با دکتر صا لح خو
· نایب رئیس بانوان در گفتگو با ایـرنـا
دوشنبه، 12 اسفند ماه
· آخرین مسابقات دریفت امروز برگزار شد
· ملی‌پوش موتورکراس ایران
· برگزاری رالی خانوادگی
· مسابقات مهیـج سرعت پراید BP با موتور مزدا
دوشنبه، 5 اسفند ماه
· اطلاعیه مهم
پنجشنبه، 1 اسفند ماه
· آخرین دوره مسابقات دریفت
چهارشنبه، 30 بهمن ماه
· اردوی تیم ملی موتور کراس
· اطلاعیه
· از برج ایفل تا برج العرب
سه شنبه، 29 بهمن ماه
· سرپرست کمیته رالی فدراسیون
دوشنبه، 28 بهمن ماه
· احداث کارتینگ اختصاصی در همدان
· آقای سجادی با خانم دکتر ابتکار صحبت خواهد کر
· سرپرست بخش اتومبیلرانی
· دکتر سجادی
· نفرات برتر مسابقات موتور ریس

مطالب قدیمی تر

لینک دوستان

هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان همدان


تمام لينك ها


لينكستان

هیئت استان هرمزگان


کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ج.ا.


پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان


موتورسنگین


سایت خبری تحلیلی تابناک


فروشگاه رز نقره ای


خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا


فدراسیون جهانی اتومبیلرانی مدل


هیئت استان اصفهان


اداره کل ورزش و جوانان استان همداصفحه اصلي |  جستجو |  دريافت فايل |  آرشيو اخبار |  تماس با ما

کلیه حقوق این سایت برای هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی  استان همدان محفوظ است


Powered by:  www.mafh.ir


www.mafh.ir


Powered By PHP-Nuke & Farsi Project By [MashhadTeam] PHPNuke.ir

www.mashhadteam.ir